Aydınlık’ın hedefinde Erdoğan’ın has adamı var: Mücahit Arslan

Aydınlık gazetesi bugünkü haberinde “14 Mayıs seçimleri yaklaşırken siyasi ve diplomatik kulislere bomba gibi bir haber düştü: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmek için Beyaz Saray’a talepte bulundu.”” ifadelerine yer verdi.

Kulislerde Biden’ın henüz bu talebe yanıt vermediği, kabul etmesi durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika’ya gitmesinin planlandığı konuşulduğu belirtilen haberde, aynı bilginin, ABD’de de yayılmaya başladığı ifade edildi.

Uzun süredir ABD’de bulunan ve Türk-Amerikan ilişkilerini yakından takip eden bir Türk de Aydınlık’a şu açıklamalarda bulundu:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biden’la görüşmek istediği burada da konuşuluyor. Bu bilginin kaynağı kim belli değil. Ama benim Amerikalılardan edindiğim bilgilere göre, Biden Türkiye’den önemli bir taviz almadan seçim öncesi bu buluşmaya yanaşmayacak. Burada öne çıkan konu Suriye’de kurmayı planladığı Kürt devletçiği. Türkiye’den Suriye’de harekatları durdurmalarını istiyorlar. Türkiye’nin Rusya, Suriye ve İran’la işbirliği içinde hareket etmesini kabul etmiyorlar. Eğer iddia doğruysa Amerikalılar için fırsat olur. Seçim öncesi Erdoğan’ı sıkıştırmaya çalışırlar.”

Aydınlık, Biden ile görüşme söylentisini araştırdığını ve bilginin yalan olduğunu teyit ettiklerini kaydetti.

Haberde, “Söylentiyi yayan kişinin ise AK Parti Ankara Milletvekili Mücahit Arslan olduğu ortaya çıktı. Arslan’ın başka AK Partili yetkilileri de tertibe kattığı öğrenildi.” denildi.

Haberin devamı şöyle:

“Tertibin hedefi açık: Milli kuvvetler arasında güvensizlikler yaratmak, Türkiye Cephesi’ni bölmek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalnızlaştırarak ABD’ye boyun eğdirmek. Üstüne Avrasya Cephesi’nde Türkiye’ye karşı şüpheler yaratmak. Türkiye’de yükselen dalganın “milliyetçilik” olduğunu tespit eden ABD’liler, fitne yoluyla rota değişikliğini zorluyorlar. Bunun için de AK Parti içindeki Amerikancılar ile Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı danışmanlar kullanılıyor. Cumhurbaşkanı’na telkinleri şöyle: “ABD ile takışma, seçimi kazanamazsın!”

AK PARTİ’DEKİ AMERİKANCILAR

Aslında AK Parti içindeki Amerikancılar, uzun süredir Amerika ile ilişkilerin düzeltilmesi için çaba gösteriyor. NATO’nun genişlemesinin fırsat olarak değerlendirilmesini isteyen Amerikancılar, seçimi de bahane ederek faaliyetlerini yoğunlaştırmış durumda. “İsrail üzerinden ABD ile ilişkilerin düzeltilmesi” görüşünü savunan ve İsrail’le ilişkilerin normalleşmesini sağlayan Amerikancı kanat, “Seçimleri kazanmamız için ABD’nin frenlenmesi şart!” görüşünü öne çıkarıyor. AK Parti’nin yaşadıkları zorlukları büyütüp “ABD ile yakınlaşma” politikasını dayatıyorlar.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir