Smooth, 2 Milyon Dolar Fon Topladı

Blockchain altyapı geliştiricisi Smooth, tohum finansman turunda 2 milyon dolar fon topladı. 

Cogitent Venture, ArkStream Capital ve Ian Balina’s Token Metrics’in yatırımcı olarak katıldığı finansman turu, kripto yatırım firması NGC Ventures liderliğinde yönetildi. Smooth platformunun kurucu ortağı Wiger Wei, Smooth’un finansman turunu FTX’in çöktüğü Kasım ayında başlattığını ve bu yılın Ocak ayında tamamladığını söyledi. Wei, turun yapısı hakkında herhangi bir yorumda bulunmayı reddetti. 

Smooth Test Ağı Bu Yıl Başlatılacak

Smooth Labs, Temmuz ayında Celestia’nın eski araştırmacılarından Wei ve kripto yatırım firması LLC Ventures’in eski kurucu ortaklarından Lucie Chen tarafından Singapur’da kuruldu. Smooth, işlemlerin paralel yürütülmesine odaklanan blockchain altyapısı inşa ediyor. Paralel yürütme, işlemlerin aynı anda işlenmesine olanak tanıyarak işlem hızlarını önemli ölçüde artırıyor ve bekleme sürelerini azaltıyor. 

NCG Ventures’ın ortağı Zi Chen: “Smooth’un arkasındaki ekip, şimdiye kadar tanıştığımız en genç ve en yenilikçi girişimcilerden oluşuyor” ifadelerini kullandı. 

Wei, şu anda geliştirme aşamasında bulunan Smooth ağı için üçüncü çeyrekte bir test ağı başlatacaklarını söyledi. Wei’nin aktardığına göre Smooth, mühendislik ve iş geliştirme alanlarında işe alımlar yaparak ekibini 12 kişiye genişletmeyi planlıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir