Yastık altına altın değil sarımsak koyun: Yatmadan önce yastık altına sarımsak koyanlar hangi dertlerinden kurtuluyor?

Bütün dünya mutfaklarında karşılaştığımız ve içine koyulan bütün yemekleri lezzetlendiren sarımsak, yalnızca yemek yaparken değil uyurken de kullanıma uygun. Uyumadan önce yastığın altına sarımsak koyarsanız neler olur? Doğal bir antibiyotik olan sarımsak, yemekler dışında, sağlık ve güzellik gibi pek çok alanda da hayatımızda bulunuyor.

Sarımsağın faydaları neler?

Günlük hayatta sarımsak tüketmenin çok sayıda faydası var. Bu faydalardan bazıları şu şekilde:

– Kanserli hücrelerle savaşır.

– Vücutta detoks etkisi yaratır ve vücut yağını azaltabilir.

– Yağ yakımını da hızlandıran sarımsak, zayıflama diyeti uygulayan bireylerin düzenli olarak tüketmesi gereken besinlerden biri.

– Zengin vitamin ve mineral içeriği ile saçların güçlenmesine, daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

– Sarımsakta bol miktarda bulunan E vitamini sayesinde kadınlarda östrojen ve progesteron gibi cinsiyet hormonlarının dengesi korunur, yumurtlama düzeni sağlıklı bir şekilde devam eder. Kan dolaşımını hızlandırması sayesinde düzenli olarak sarımsak tüketen erkeklerde cinsel organlara ulaşan kan miktarı artar ve cinsel güç arttırılır.

– Adinopektin adlı hormonun kandaki seviyesini arttırmaya yardımcı olan sarımsak, kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olarak Tip 2 diyabete karşı koruma sağlıyor.

Yastığınızın altına sarımsak koyarsanız…

Yastığınızın altına sarımsak koyup uyumak, aslında yıllardır kullanılan geleneksel bir yöntem. Sarımsak ile uyumak, uykusuzluk ve kaliteli bir uyku için iyi bir çözüm.

Yastık altına koyulan bir diş sarımsak, daha sakin şekilde uyumanız için yardımcı olur. Sarımsağın içinde bulunan aromolar ve kükürt kokusu sizi sakinleştirir ve daha sağlıklı bir uyku almanızı sağlar. Yastığınızdan süzülen kokular uykuya dalmanızı kolaylaştırır.

Sarımsak ile uyumak, aldığınız uykunun daha verimli olmasını sağlar. Daha çabuk uykuya dalar ve daha dinç uyanırsınız. Fiziksel performansta da pozitif bir etki gösteren sarımsak, özellikle sabahları daha dinç ve enerjik uyanmanıza yardımcı olur.

Sarımsakta bulunan allisin, bulaşıcı bakterilerin insan vücudunda gelişmesine izin veren 2 grup fermenti bloke eder. Düzenli olarak yastığınızın altına sarımsak koyarsanız sabahları daha uyanık hissedersiniz ve hasta olma ihtimaliniz de azalır.

Odanızda sarımsak bulunması, sabah bu koku ile uyanmanıza ya da sizin sarımsak kokmanıza neden olmaz.

Küçük böceklere karşı korur

Sivrisinek ısırıkları ile uyanmak istemiyorsanız, yastığınızın altına bir diş sarımsak koyun. Sarımsak, böcekler için toksiktir ve yastığınızın altında sarımsak varsa, sinekler ve böcekler asla size yaklaşmaz.

Mideye faydalı

Sarımsak eklenmiş bir bardak su, mide asitlerine iyi gelir. Bir diş sarımsağı bir su bardağı suyun içine atın ve suyu için.

Eğer uykuya dalma probleminiz var ise ılık sütün içine biraz bal ve bir diş sarımsak ekleyip içebilirsiniz.

Burun tıkanıklığını giderir

Yastığın altına koyduğunuz sarımsak, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Bu yöntem uzun sürse de zamanla burun tıkanıklığından kurtulup, daha rahat nefes alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir