Düdüklü tencere tavsiye isteyenlere en iyi düdüklü tencereler (2024)

Günümüzün en iyi düdüklü tencereleri çok yönlü ve kolay kullanımlı olmakla birlikte güvenlik özellikleriyle dolu ve harika yemekleri her zamankinden daha hızlı ve kolay bir şekilde hazırlamanıza yardımcı oluyorlar. Kalabalık aileler veya bütün geceyi mutfakta geçirmek zorunda kalmadan misafirlerini ağırlamak isteyenler için mükemmel olan düdüklü tencereler, bakliyatlar, et ve tavuk, sebze gibi pişmesi uzun süren yiyecekleri kısa sürede hazırlamak için mükemmel. Pişirme süresini kısalttığından enerji tasarrufu da sağlıyor. Peki, hangi düdüklü tencere daha iyi? Patlamayan en iyi düdüklü tencere modellerini arıyorsanız, düdüklü tencere önerileri listemize bakabilirsiniz.

En İyi Düdüklü Tencereler ?

Marka/Model ? Fiyat ?️
Fissler Vitaquick Green Düdüklü Tencere 14.029 TL
Karaca Marsilya Düdüklü Tencere 1.799 TL
Tefal P44107 Clipso+ Precision Düdüklü Tencere 9.129 TL
Emsan Montana İndüksiyon Tabanlı Düdüklü Tencere Seti 2.199 TL
Korkmaz Turbo 7.0 lt Düdüklü Tencere 2.590 TL
Schafer Compact Düdüklü Tencere Seti 2.295 TL
Fissler Vitavit Premium Düdüklü Tencere 13.899 TL
Emsan Burcu Paslanmaz Çelik Düdüklü Tencere 1.238 TL
Taç Baby Düdüklü Tencere 2.295 TL
Karaca Perfect Gray 4-6 L Düdüklü Tencere Seti 2.799 TL
Fissler Bluepoint Düdüklü Tencere 29.999 TL

Tekli ve düdüklü tencere seti yorumları dikkate alınarak, en iyi düdüklü tencere markaları sıralamasında Fissler, Karaca, Tefal ve Emsan geliyor. 2024’te satın alınabilecek düdüklü tencere tavsiyesi Fissler Bluepoint, Emsan Montana ve Kara Marsilya olarak sıralanabilir.

1️⃣ Fissler Vitaquick Green Düdüklü Tencere

Fissler, piyasada en iyi düdüklü tencere markası olarak biliniyor. Vitaquick Green Düdüklü Tencere kullanıcı yorumları esas alındığında, Fissler’ın tercih edilebilecek en iyi düdüklü tencere modellerinden biri. Vitaquick Green, sağlıklı pişirme için ideal ve hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlıyor. Fissler, optimum ısı dağılımı için özel enerji tasarruflu Cookstar taban kullanıldığını belirtiyor. Vitamin dostu ve besleyici çok katmanlı pişirme için delikli uç ile birlikte geliyor. Düdüklü tencereyi güvenli bir şekilde kapatmak için kapak yerleştirme yardımı ve kilitleme göstergesi mevcut. Pişirme göstergesi sayesinde tenceredeki basıncı kolayca kontrol edebiliyorsunuz.
 • Hacim: 4.5 litre
 • Gövde tipi: Konik
 • Malzeme: Yüksek kaliteli çelik
 • Renk: Paslanmaz çelik/Gümüş
 • Kulp malzemesi: Plastik
 • Diğer: Basınç ve Kilitleme göstergesi, Enerji tasarruflu taban

Fissler Vitaquick Kullanıcı Yorumları ?

✍? Bu markanın hem evde hem de yazlıkta birkaç çeşidini kullanıyorum. Düdüklü tencere korkusunu yendiğim marka. Yazlıkta hem 6 litre hem de 3,5 litrelik seti vardı, çok kullanışlı oluyordu. İstanbul’da da evimde 6 litrelik vardı. Az yapacağım yemekler için aldım. Bu modelin çeliği diğerlerinden daha da parlak, çok güzel. Şu an hiçbir kusur yok, ayna gibi.

✍? Buzluktan çıkardığım taze barbunyayı 7 dakikada çatalla ezilir kıvama getirdi. Nasıl süre azalığı anlatamam; vaktim çocuklarıma kalıyor, çok memnun kaldım. 35 yaşındayım ve hayatımda korkudan hiç düdüklü kullanmayan biri olarak mükemmel bir şey, çok çok memnun kaldım.

2️⃣ Karaca Marsilya Düdüklü Tencere

Karaca, en iyi düdüklü tencere markalarından biri. Karaca Marsilya 7 Litre Düdüklü Tencere, ısıyı her tarafa eşit şekilde dağıtarak yemeklerin lezzetini artırıyor. Karaca düdüklü tencere, yüksek basınçta pişirmesi sayesinde de zamandan ve enerjiden tasarruf sağlatıyor. Paslanmaz çelik yapısı sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü. Güvenli kullanım sunan emniyet sistemine sahip. Ergonomik ve dayanıklı kulpları sayesinde rahatça taşınabiliyor.
 • Hacim: 7 litre
 • Malzeme: Çelik
 • Boyut: 22 cm
 • İndüksiyon kullanımı: Var
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Karaca Marsilya Kullanıcı Yorumları ?

✍? Pişirme performansı gercekten çok iyi; ıslatılmış nohut ve fasulyeyi 20-25 dk içinde pişirdi. Kemikli eti de harika pişirdi. Çeliği çok iyi, yıkarken zorlanmıyorsunuz. Kapağını açmak ve kapatmak da zorlamıyor. Açarken havasını aldırmanız gerekiyor.

✍? Nohut ve barbunya haşladım. Yanında gelen kitapçıkta ürünleri hangi durumda yaklaşık kaç dakikada hazırlayacağınıza dair bilgiler yer alıyor. Ürünün kullanımı ile ilgili markanın kendi YouTube kanalında bilgiler de var. İki deneyimde de çok memnun kaldım. Sessiz olduğu için de memnun kalacağınız bir ürün.

3️⃣ Tefal P44107 Clipso+ Precision Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere yorumları dikkate alındığında, Tefal seçilebilecek bir diğer iyi marka. Akıllı zamanlayıcısı ile Clipso+ Precision Düdüklü Tencere, lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olacak. Gerekli ısıya geldiğinde geri sayım otomatik olarak başlıyor, yemek hazır olduğunda da sizi uyarıyor. Tek elle kolay ve pratik açma sistemine sahip olan Tefal düdüklü tencere, sebzeler, et ve balığın ideal sıcaklıkta pişmesi için farklı pişirme programlarıyla geliyor. Saplarının katlanabilir olması yer tasarrufu sağlıyor. En önemlisi, düdüklü tencere, 6 güvenlik sistemiyle ultra güvenli kullanım sağlıyor.
 • Hacim: 8 litre
 • Kaplama: Paslanmaz çelik
 • Taban: İndüksiyon
 • Saat göstergesi var
 • İndüksiyon uyumu var
 • Ölçü: Genişlik (30), Derinlik (39)
 • Tek elle kolayca açma ve kapama
 • 2 farklı pişirme programı
 • Uzun ömürlü
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Tefal P44107 Clipso+ Precision Kullanıcı Yorumları ?

✍? Canım tencerem, çok memnunum. Yaklaşık on gündür memnuniyetle kullanıyorum. 15 dakikada pırasa, yarım saatte yahni hazır. Bir de ev buram buram yemek kokmuyor; bu hiç söylenmemiş, ondan da çok memnunum. Çünkü evim Amerikan mutfak. Kısacası, bütçe varsa ve zaman sizin için de önemliyse kesinlikle alın.

✍? Daha öncesinde 4.5 lt olanını kullanıyordum. Çeyizim için 6 litre olanını aldım. Boyut olarak genişliği aynı sadece 6 lt biraz daha uzun, ikisinin de kapağı birbirine oluyor. 4.5 lt olanı 7 senedir kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Sesli uyarı sistemi çok büyük kolaylık sağlıyor.

4️⃣ Emsan Montana Düdüklü Tencere Seti

Kullanıcı deneyimlerine göre Emsan Montana, seçilebilecek en iyi düdüklü tencere modelleri arasında. Emsan Montana 4+6 Litre İndüksiyon Tabanlı Düdüklü Tencere seti, pişirme programları sayesinde sebze, et, balık ve baklagilleri pişirirken, pişirme ısılarını düzenleyerek gıdaların vitaminlerini ve lezzetini koruyor ve geliştirilmiş taban sistemi sayesinde her yere eşit ısı dağıtarak yemeklerin daha lezzetli pişmesini sağlıyor. 2 tencereye de uyumlu düdüklü kapak ve cam kapaklara sahip. Böylelikle 2 farklı düdüklü ve 2 farklı tencere olarak kullanabiliyorsunuz. Yanmayan ve ısınmayan bakalit yan sapları ile kolay kullanım sağlıyor. İndüksiyon dahil tüm ocaklarda kullanılabiliyor.
 • Hacim: 4 + 6 lt
 • Malzeme: 18/10 paslanmaz çelik
 • Değiştirilebilir kapak
 • Pişirme programları
 • Geliştirilmiş taban sistemiyle eşit ısı dağılımı
 • Yanmayan ve ısınmayan bakalit yan saplar
 • İndüksiyon dahil tüm ocaklarda kullanıma uygun taban
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Emsan Montana Kullanıcı Yorumları ?

✍? Ürün gerçekten çok güzel. Yorumlara bakarak çok korkmuştum ama mükemmel çıktı. Kapatırken kapağına bastırarak kapatın, kaynayınca da ocağı kısın. Mesela 20 dakikada nohut lokum gibi oldu. Talimatlara göre kullanırsanız kesinlikle mükemmel. Su falan da akıtmıyor.

✍? Çok güzel, çok beğendim. Tencere ağırlığı ideal boyutta, kalın bir tabana sahip. Bu da büyük bir artıya sahip olması demek. Pişirme hızı yeterli zaman diliminde. 2 boy olması çok kullanışlı. Ben beğendim, kesinlikle tavsiye ederim.

5️⃣ Korkmaz Turbo 7.0 lt Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere yorumları en iyi modellerden biri de Korkmaz’ın 7 litre hacimli Turbo Düdüklü Tenceresi. Korkma Turbo, ısıyı eşit bir şekilde dağıtmak için alüminyum kapsül tabana sahip. El yakmayan ergonomik bakalit kulplara ve indüksiyon ocaklar dahil tüm ocak tiplerinde kullanılabilen gövdeye sahip. Korkmaz, ilk kullanımdan önce sıcak su ve bulaşık deterjanı ile temizlenmesi, temizlerken sert metal fırçaların kullanılmaması önerisinde bulunuyor.
 • Hacim: 7 lt
 • Malzeme: 18/10 Cr-Ni paslanmaz çelik
 • Özenle polisajlanmış uzun ömürlü hijyenik yüzeyler
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere Kullanıcı Yorumları ?

✍? İdeal bir boy; ne büyük ne küçük. Kullandık, pişirmesi de güzel. Üç çeşit emniyet sibobu var, basınç varken açılmaması icin bir de emniyet kilidi var. Tavuğu 10 dakikada, nohutu bir gece ıslamalı 25 dakikada pişirdi. Belki 20 dakikada da pişerdi bilemeyiz, ilk kullanıma göre yazdım. Temiz ürün göndermişler, herhangi bir ezik, darbe yoktu. Teşekkürler.

✍? 7 lt olanından aldık. Oldukça kaliteli bir kromu var; şık duruyor, kesinlikle kaba değil. 4 ya da 5 kişilik aileler için yeterli. Daha küçüğü bir işe yaramaz. Emniyetli bir düdüklü tencere, korkacak bir durum yok. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

6️⃣ Schafer Compact Düdüklü Tencere Seti

Düdük tencere seti tavsiye isteyenler için önereceğimiz bir model de Schafer Compact. Schafer düdüklü tencere, paslanmaz çelik ve termik kapsül tabana sahip. Dengeli ısı dağılımı ile %50 enerji tasarrufu sağlıyor. Pişirme ventili, kademeli buhar çıkış ayarını sağlıyor. Pişmesi zor olan yiyecekler için en uygun pişirme aracı Schafer Compact, 4 litre ve 6.5 litre olmak üzere 2 adet tencereyle geliyor.
 • Hacim: 4 ve 6.5 lt
 • Malzeme: 18/10 krom nikel paslanmaz çelik
 • Ergonomik bakalit kulplar
 • İki tencereyle de uyumlu kapaklar
 • Kapsül taban

Schafer Compact Kullanıcı Yorumları ?

✍? Fissler kullanan birisi olarak, büyük düdüklüyü bu markadan tercih ettim. Tefal vs hepsi hava, bu düdüklü tencere efsane; çok kısa sürede pişiriyor.

✍? İlk defa bu tarz bi düdüklü kullanıyoruz. Ürün çok güzel. Kuşbaşı eti 20 dakikada gayet iyi pişirdi. Yemeklerin pişme süresi azaldı fakat lezzeti arttı. Almak isteyenler tereddüt etmesin. Kişi sayısı azken küçük olan, fazla iken büyük olan kullanılır. Normal tencere olarak da kullanılabiliyor.

7️⃣ Fissler Vitavit Premium Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere en iyi hangi marka denildiğinde akla ilk gelen isim Fissler’ın bir başka beğenilen modeli; Vitavit Premium. Fissler Vitavit Premium düdüklü tencere, geleneksel bir tencereye kıyasla pişirme süresini %70’e kadar kısaltıyor, %50’ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Yiyeceklerin vitaminleri korunuyor, tatları muhafaza ediliyor. Balık veya sebzelerin sağlıklı pişirme yöntemi olan buharda pişirilmesi için basınçsız buharda pişirme seviyesi de dahil olmak üzere dört pişirme seviyesi, özellikle yumuşak veya çok hızlı pişirme sağlıyor.
 • Hacim: 6 lt
 • Malzeme: Yüksek kaliteli çelik
 • Kapak yerleştirme yardımı ve kilitleme göstergesi
 • Optimum ısı dağılımı için özel enerji tasarruflu taban
 • Üç pişirme ayarı
 • Sap üzerinde basınç düşürme fonksiyonu
 • Trafik ışığı sistemli pişirme vanası
 • Sıvıların kolay ölçümü için L cinsinden ölçüm işaretleri
 • Az yağla kızartma sağlayan Novogrill kızartma yüzeyi
 • Parmak korumalı ergonomik güvenlik sapı

Fissler Vitavit Premium Kullanıcı Yorumları ?

✍? Fisslerin en üst modeli. Ürünü anlatmaya gerek yok, inanılmaz kaliteli ağır sağlam, Fissler kalitesi zaten malum. Daha önce farklı bir markadan hiç de ucuz sayılmayacak bir fiyata aldığım düdüklüm akıtma yaptı, ayrıca et ve tavuğu sert pişiriyordu, hiç memnun kalmamıştım. Fissler’ı tavsiye üzerine aldım.

✍? Ben böyle bir bir şey görmedim. Susuz dana etini 20 dakikada pişirdi. Kuru fasulye kısa sürede ve lezzetli oldu. Elimden düşmeyeceği kesin. Keşke daha önce alsaydım diyenlerdenim. Eski düdüklü tenceremin normal tencereden farkı olmadığını anladım. İmkanı olan herkesin mutfağında olması şart.

8️⃣ Emsan Burcu Paslanmaz Çelik Düdüklü Tencere

Düdüklü tencere öneri listemize kullanıcı deneyimlerine göre en iyi düdüklü tencerelerden Emsan Burcu ile devam ediyoruz. Emsan, 4 ayrı boyu ile en kalabalık ailelerden en küçük ailelere kadar uygun litre seçenekleri sunuyor. Emsan Burcu paslanmaz çelik düdüklü tencere, yemekleri besin değerlerini koruyarak buhar gücüyle çabuk ve lezzetli pişiriyor. Paslanmaz çelik gövdesi sayesinde uzun ömürlü, güçlü emniyet sistemiyle güvenli kulanım sunuyor. Elektrikli, gazlı ve indüksiyon, her tip ocakta kullanılabiliyor.
 • Hacim: 4 lt
 • Malzeme: 18/10 crNi paslanmaz çelik
 • Çift kademeli pişirme basıncı ayarı
 • Güçlü emniyet sistemi ile güvenli kullanım
 • İndüksiyon kullanımı var
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Emsan Burcu Düdüklü Tencere Kullanıcı Yorumları ?

✍? Harika bir ürün. Küçük bir düdüklü arıyordum, aradığım tam da buymuş. Hemen denedim, yemeğimi harika pişirdi. Kolay kullanımlı ve 3-4 kişilik aileler için ideal.

✍? Küçük bir düdüklü, istediğimiz buydu. Basınç valfleri doğru çalışıyor, denedik problemsiz. Merak edenler için, 20cm tencere kapağı büyük, 18 cm tencere kapağı küçük geliyor. Ölçüsü özel 19 cm.

9️⃣ Taç Baby Düdüklü Tencere

Uygun fiyatlı düdüklü tencere arayanlar için Taç Baby Düdüklü Tencere en iyi seçeneklerden biri. Taç düdüklü tencere, birbiriyle uyumlu cam kapağı ve düdüklü kapağı sayesinde günlük pişirme işlemlerinizin için oldukça ideal. Düdüklü tencere kullanışlı, güvenli ve çok kısık ocak ateşinde ekonomik pişirme sağlıyor. Özel emniyet kilidi, tencere içinde basınç oluşturmaya başladığında kelepçeleri kilitleyerek kapağın açılmasını önlüyor. Kapak üzerinde pişirme ventili “pişirme” yönünde iken tencerede oluşan basıncı içindeki mekanizma sayesinde dışarı atıyor. Sebzeleri, çorbaları, önceden ısıtılmış bakliyatları, konserveleri ve et yemeklerini kısa sürede pişirebiliyor. Ergonomik ve el yakmayan kulpları bulunuyor. Ayrıca kapağın kolaylıkla açılıp kapanmasını sağlayan kilit mekanizması mevcut.
 • Hacim: 2.5 lt ve 3.5 lt
 • Materyal: 18/10 paslanmaz çelik
 • İndüksiyon ve diğer ocaklarla uyumlu
 • Eşit ısı dağılımı için termik taban
 • Birbiriyle tam uyumlu değiştirilebilir kapak
 • Bulaşık makinesinde kullanıma uygun

Taç Baby Düdüklü Tencere Kullanıcı Yorumları ?

✍? Gayet güzel bir düdüklü tencere. 5-6 defa kullandım ve çok memnun kaldım. Kullanımı ve temizliği kolay. Yemekleri güzelce pişiriyor. Büyük düdüklüden tek farkı küçüklüğü. Aslında görüntüsü küçük ama bayağı da yemek çıkarıyor. Herkese tavsiye ederim.

✍? Ürün 4 kişilik aile için çok ideal. Aldığım günden beri keşke bir tane daha önce alsaydım diyip iç geçiriyorum. Mutfakta benim elim kolum oldu. 7 dakikada pırasa yemeğini pişirip keyif sürmek gibisi yokmuş.

? Karaca Perfect Gray 4-6 L Düdüklü Tencere Seti

Düdüklü tencere seti yorumları esas alınarak seçilebilecek en iyi modellerden biri de Karaca Perfect Gray. Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti ile hem çok hızlı hem de çok pratik ve inanılmaz lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Üstelik sebze, et, balık ya da baklagilleri pişirirken pişirme ısılarını düzenleyebileceğiniz yeni nesil kapağıyla pişirme programları da emrinize amade. Düdüklü kapağı ortadaki tuşa basılıp, çevirilerek açılıyor. Emniyet sistemi sayesinde güvenli ve kolay kullanım sağlıyor. 4/6 litre tencere hem düdüklü hem derin tencere kullanım özelliğine sahip.
 • Hacim: 4 lt + 6 lt
 • Malzeme: Çelik
 • Her iki tencereyle de uyumlu kapaklar
 • Zamandan ve enerjiden tasarruf
 • Gıdaların vitaminlerini ve lezzetleri koruması için pişirme programları
 • Farklı ve ergonomik açma kapama sistemi
 • Geliştirilmiş taban sistemi sayesinde eşit ısı dağılımı
 • İndüksiyon dahil tüm ocaklarda kullanıma uygun
 • Değiştirilebilir kapak sayesinde %70 enerji tasarrufu

Karaca Perfect Gray Kullanıcı Yorumları ?

✍? Eski düdüklüme kıyasla o kadar sessiz ki şaşırdım resmen. İlk denemeye rağmen tavuğu lokum gibi pişirdi. Alacaklara tavsiyemdir.

✍? Kesinlikle çok kaliteli ve çok güzel bir kullanım kolaylığı sağlıyor. O kadar pratik ki her gün kullanıyorum. Birden fazla markanın böyle ikili set olarak ürünleri var, çok kararsız kalmıştım. Ancak aldığım için çok memnunum. Kullanım kolaylığı için kılavuzu okumanızı öneririm. Almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

2024 en iyi düdüklü tencere tavsiye listemizde geniş hacimli, güvenli, sessiz çalışan modellere yer verdik. Güncel listemizde yer alan düdüklü tencere modellerini Black Friday 2024 döneminde çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Düdüklü tencere nasıl seçilmeli ?

 1. Düdüklü tencere paslanmaz çelik olmalı.
 2. Avrupa standartların uygunluğu gösteren CE ibaresi olmalı.
 3. Emniyet mekanizması/kilidi olduğundan emin olun.
 4. Düdüklünün basınç dayanıklılığı 12-15 PSI arasında olmalı.
 5. Kapasitesine dikkat edilmeli.
 6. Farklı pişirme modları olmalı.

En İyi Düdüklü Tencereler Oylama 5/5 (⭐⭐⭐⭐⭐) Toplam Oy: 223828

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir